Інсульт - вкрай небезпечне захворювання, що представляє собою гостре порушення процесів кровообігу в області головного мозку. Патологія може мати важкі наслідки та численні ускладнення. Тому важливо, щоб реабілітація була комплексною, професійною та проводилась під контролем кваліфікованих фахівців. Пройти повноцінне відновлення після інсульту пропонує приватний пансіонат для людей похилого віку «Святогір'я».

Про наслідки інсульту та важливості реабілітації

Щоб розуміти важливість грамотної реабілітації, необхідно знати про наслідки інсульту. Дана патологія порушує функції головного мозку, що знижує якість життя хворого в різних сферах. До найбільш небезпечних і поширених наслідків інсульту відносяться:

 • порушення мовної функції;
 • проблеми з зором;
 • розлади психоемоційного типу;
 • порушення координації рухів;
 • проблеми, пов'язані зі станом і функціонуванням внутрішніх органів;
 • утруднення рухової функції;
 • порушення когнітивного характеру.

Грамотна та своєчасна реабілітація дозволяє уникнути настільки небажаних ускладнень, прискорити процеси відновлення пацієнта, мінімізувати можливі ризики до мінімальних показників.

Дуже важливо починати реабілітаційні заходи на ранніх термінах. На думку фахівців, саме в перші 3 місяці найбільш високі шанси повернути пацієнтові до 50% втрачених функцій. Крім того, успіх відновлення залежить від досвіду та кваліфікації фахівців, які застосовуються реабілітаційних методик, технічного оснащення самої установи, де проходить реабілітацію пацієнт.

Відновлення після інсульту в приватному пансіонаті

Реабілітація після перенесеного інсульту в приватному спеціалізованому пансіонаті носить комплексний систематичний характер. З пацієнтами працюють:

 • логопед;
 • реабілітолог;
 • фізіотерапевт.

Цілодобово поруч із хворим знаходяться досвідчені доглядальниці, медсестри. Індивідуальний курс лікування розробляється лікарем із урахуванням всіх особливостей конкретного клінічного випадку. Персонал пансіонату стежить за суворим виконанням всіх лікарських рекомендацій.

Відразу після надходження пацієнта в центр проводиться первинна діагностика, що дозволяє оцінити його стан, що збереглися функції, зрозуміти, з якими ускладненнями доведеться боротися. Наступний етап - складання індивідуальної відновної програми.

Динаміка стану пацієнта відстежується регулярно протягом усього терапевтичного курсу та коригується при наявності такої необхідності. Постояльці, що проходять відновлення після інсульту, отримують такі види послуг:

 • Відновлення когнітивних функцій (робота з промовою, пам'яттю, навичками спілкування і комунікації).
 • Відновлення рухових функцій (пересування, робота над координацією рухів, ходою, спуски та підйоми по сходах, лікувальна гімнастика).

Крім того, співробітники пансіонату в повній мірі беруть на себе турботу про забезпечення всіх побутових потреб постояльця (допомога в проведенні гігієнічних процедур, прийомі їжі, перевдяганні, пересуванні по території центру і т.д.).

Принципи успішної реабілітації після інсульту

Для того щоб відновлення після інсульту було максимально швидким, ефективним, важливо в період реабілітації дотримуватися наступних базових принципів:

 • Регулярне та систематичне проведення реабілітаційних заходів.
 • Помірні фізичні навантаження, заняття лікувальною фізкультурою.
 • Суворе дотримання всіх приписів і рекомендацій лікаря.
 • Регулярне, якісне проведення діагностичних процедур, контроль за динамікою патологічного процесу та ефективністю проведеного лікування.
 • Моральна та соціальна підтримка хворого.
 • Надання професійної психологічної допомоги.
 • Проведення адаптаційних заходів.

Саме застосування на практиці перерахованих вище принципів дозволяє співробітникам пансіонату досягати незмінно позитивних результатів при відновленні пацієнтів, які перенесли інсульт.

Чи можлива реабілітація після інсульту в домашніх умовах?

Чи можна провести реабілітацію людини після інсульту будинку? Цим питанням задаються багато сімей, родич яких переніс дане захворювання. На жаль, в домашніх умовах практично неможливо створити для хворого всі умови, необхідні для якнайшвидшого його одужання.

Пацієнту потрібні грамотна медична допомога, регулярні заняття лікувальною фізкультурою, особлива дієта. Не ризикуйте життям і здоров'ям свого близької людини! Довірте його справжнім професіоналам - співробітникам приватного пансіонату для літніх людей «Святогір'я».

Поширені запитання

Дієта для пацієнтів розробляється в індивідуальному порядку. Якщо ж говорити про загальні принципи, то важливо, щоб раціон складався з легкої їжі, збагаченої вітамінами та мінералами, особливо калієм. Харчуватися хворому слід маленькими порціями по 4-6 разів протягом доби. Страви для пацієнта повинні готуватися на пару, відварюватися або пекти. Жирна й смажена їжа після інсульту категорично протипоказана.

Програма реабілітації після інсульту носить комплексний характер і включає в себе: • відновлення мовної функції; • купірування больового синдрому; • фізичну терапію і лікувальну гімнастику для відновлення рухової функції; • лікування та профілактику утворення пролежнів; • попередження розвитку явищ застійного характеру; • лікування депресивних станів; • дієтотерапію. Також увага приділяється регулярному моніторингу стану пацієнта, проведення гігієнічних процедур.

Ми приймаємо на відновлення і реабілітацію людей, які перенесли ішемічний інсульт (зустрічається у 70% пацієнтів). Також можливе надання допомоги хворим після транзиторної ішемічної атаки - нетривалого порушення процесів мозкового кровообігу. Проходять лікування в пансіонаті й хворі, які перенесли геморагічний інсульт. Дана форма захворювання вважається найбільш важкою, небезпечною, а тому вимагає більш ретельної і тривалої реабілітації.

ПРО БУДИНОК ПРЕСТАРІЛИХ СВЯТОГІР'Я

Альтернативный текст

Сучасний, насичений ритм життя не дозволяє нам належним чином подбати про свого літнього родича. Тим більше, що люди похилого віку потребують не тільки в догляді, а й медичної допомоги, спілкуванні, нових враженнях і приємних емоціях. Кращим виходом із ситуації стане звернення в приватний пансіонат «Святогір'я», співробітники якого забезпечать вашій близькій людині комфорт, безпеку, оточать її турботою і увагою.

Детальніше

ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ

Якщо ви хочете оформити свого родича в приватний пансіонат для людей похилого віку «Святогір'я», то перше, що вам потрібно зробити - це зателефонувати за контактним номером телефону або скористатися формою зворотного зв'язку на офіційному сайті.

Наші консультанти детально дадуть відповідь на всі ваші питання, нададуть необхідну інформацію, що стосується оформлення. Після цього ви зможете особисто відвідати пансіонат, ознайомитися з умовами проживання, поспілкуватися з персоналом та іншими постояльцями та прийняти усвідомлене рішення.

Подивитися всі послуги