Перелом шийки стегна вважається однією з найбільш важких і небезпечних травм. Особливо складно проходить відновлювальний період у людей похилого віку. З цієї причини дуже важливо, щоб в цей час пацієнт перебував під постійним наглядом фахівців. Грамотна реабілітація дозволить уникнути численних ускладнень і повернути хворого до повноцінного, нормального життя. Пройти професійне відновлення після перелому шийки стегна можна звернувшись у спеціалізований приватний пансіонат для людей похилого віку «Святогір'я».

Можливі ризики та важливість реабілітації

Перелом шийки стегна супроводжується супутніми ускладненнями у вигляді застою крові, порушення рухової функції і роботи суглобів. У літніх людей процеси загоєння і відновлення займають значно більше часу, ніж у молодих пацієнтів.

Необхідність тривалий час дотримуватися постільного режиму загрожує такими небезпечними ускладненнями, як застійна пневмонія, пролежні, серцева недостатність. Реабілітаційний період може зайняти від декількох місяців до півроку. При відсутності своєчасної, грамотної, комплексної реабілітації велика ймовірність того, що хворий уже ніколи не підніметься на ноги.

Програма реабілітації при переломі шийки стегна в приватному пансіонаті

Реабілітація після перелому шийки стегна в літніх людей у приватному пансіонаті є систематизована, поетапна, комплексна програма. Відновлювальний курс розробляється фахівцями індивідуально з урахуванням стану певного хворого, ступеня тяжкості перелому, виду проведення операції та інших особливостей конкретного клінічного випадку.

Такий підхід дозволяє фахівцям пансіонату досягати незмінно позитивних, швидких результатів навіть у найскладніших ситуаціях. Програма реабілітації після перелому шийки стегна включає в себе:

  • Масаж - дозволяє усунути застій крові та активізувати функціонування органів дихальної системи.
  • Лікувальну фізкультуру - сприяє відновленню рухових функцій.
  • Дихальну гімнастику - запобігає розвитку явищ застійного характеру.
  • Медикаментозну терапію - дозволяє усунути больовий синдром і полегшити стан хворого. Всі препарати, їх дозування і тривалість курсу визначаються лікарем індивідуально.
  • Дієтичне, правильно збалансоване харчування - насичує організм літньої людини оптимальною кількістю вітамінів, мікро- і макроелементів, необхідних для прискореної регенерації, загоєння, відновлення пошкодженої кісткової тканини. Грамотна дієта також зміцнює імунітет і сприяє швидкому відновленню пацієнта, поліпшення його самопочуття.
  • Фізіотерапевтичні процедури - розробляють м'язи пацієнта, відновлюють функції опорно-рухового апарату, покращують роботу всього організму. У більшості випадків пацієнтам із переломом шийки стегна призначаються такі процедури, як електрофорез, компреси, магнітна терапія.

Вкрай важливе значення для відновлення літніх людей, які перенесли таку важку травму, мають психологічна допомога та моральна підтримка. З пацієнтами займаються професійні психологи, які допомагають їм подолати депресивні стани, виробити стійкі мотивації до одужання, знайти віру у власні сили.

Більш детальну інформацію про програми реабілітації пацієнтів з переломом шийки стегна та вартість послуг ви можете отримати в телефонному режимі або ж на офіційному сайті пансіонату для літніх людей «Святогір'я».

Поширені запитання

Ми повністю беремо на себе все, щоб необхідно для лікування, відновлення, проживання постояльців із переломом шийки стегна. Поруч із пацієнтами цілодобово перебувають досвідчені медсестри, професійні доглядальниці, які допомагають їм у виконанні гігієнічних процедур і інших побутових завдань. Медичні фахівці займаються безпосередньо лікувальними і відновними заходами, розробкою індивідуальних реабілітаційних курсів. Дієтологи складають меню, найбільш підходяще для літніх людей, які перенесли дану травму.

Це питання носить індивідуальний характер і залежить від особливостей організму хворого, віку, ступеня тяжкості перелому та цілого ряду інших факторів. У середньому реабілітація триває кілька місяців. Перший - іммобілізаційний етап, займає близько 3-4 тижнів. Потім починається стадія функціональної реабілітації, тривалість якої становить 1,5-2 місяці. Третій - тренувальний етап, триває близько 2 місяців.

На жаль, у домашніх умовах арсенал методів лікування і відновлення вкрай обмежений. Наприклад, більшість фізіотерапевтичних процедур можна провести тільки в спеціалізованій установі, то ж стосується і психологічної допомоги, надання правильного харчування. Крім того, вкрай важливо, щоб процес відновлення проходив під постійним контролем досвідчених медичних фахівців.